BoDo Constructor

Z dnia: 2016-09-21

 

Firma Uni-Mebel na zlecenie stoczni Poltramp Yard zakończyła właśnie prace wyposażeniowe na nowobudowanym pontonie offshore w Świnoujściu.

bodo-short

 

Specjalistyczna, pełnomorska barka o nazwie „BoDo Constructor” ma służyć do układania kabli na dnie morza. Budowę statku zleciła niemiecka firma Bohlen&Doyen GmbH, specjalizująca się w pracach hydrotechnicznych na Morzu Północnym i Bałtyku.
To pierwsza tak duża jednostka zaprojektowana, wybudowana i w pełni wyposażona w województwie zachodniopomorskim od czasu likwidacji Stoczni Szczecińskiej Nowej.
Zakres prac naszej firmy obejmował kompleksowe wyposażenie całej nadbudówki, o łącznej powierzchni niemal 855 m2. Firma Uni-Mebel współuczestniczyła w powstaniu koncepcji wyposażenia pomieszczeń mieszkalnych, m.in. dokonując wyboru kolorystyki zastosowanych materiałów oraz wyposażenia wnętrz. Odpowiadała w pełni za dostawy materiałowe, ich koordynację oraz montaż: izolacji, podłóg, ścian, sufitów, drzwi, wnęk okiennych, mebli, poręczy, balustrad, bloków sanitarnych, chłodni prowiantowej, itp.
Większość wyselekcjonowanego wyposażenia tj. bloki sanitarne, drzwi czy wnęki okienne stanowią produkty polskich firm z branży okrętowej.
Funkcjonalne meble do pomieszczeń socjalnych przeznaczonych dla 50-osobowej załogi zostały zaprojektowane i wykonane przez firmę Uni-Mebel.

„BoDo Constructor” w liczbach:
Długość: 120 m
Szerokość: 32 m
wysokość boczna: 6,6 m
Załoga: 50 osób

Efekt wykonanej pracy można zobaczyć na filmie zamieszczonym poniżej.