Gazeta Wyborcza: Rusza budowa hali

Z dnia: 2017-09-07

W strefie ekonomicznej, w szczecińskim Trzebuszu powstaje pierwsza inwestycja. Wznoszony jest zakład, który będzie budował meble okrętowe a także meble do wyposażenia biurowców i hoteli.

Inwestorem jest związana z branżą stoczniową szczecińska grupa Uni-Mebel, a dokładnie należąca do tej grupy spółka AM Uni-Mebel.

– Budujemy pierwszą halę o powierzchni 1600 m.kw – informuje Robert Trocha, główny specjalista ds. finansowych Uni-Mebel. – W drugim półroczu powinny dojechać zamówione przez firmę nowoczesne maszyny do produkcji mebli. W pierwszym półroczu 2018 roku planowane jest otwarcie.

Inwestorem jest szczecińska firma
Uni-Mebel powstała w 2006 roku. Założyli ją byli pracownicy Stoczni Szczecińskiej. Znaczna część załogi też zdobywała doświadczenie w tej stoczni – dokładnie na wydziale wyposażeniowym statków. Obecnie grupa zatrudnia 100 osób.

Uni-Mebel projektuje i wyposaża wnętrza statków od podłóg przez łóżka, szafki, sufity po firanki. Jest także producentem mebli okrętowych.

Urządzali prom Mazovia
Firma urządzała m.in wnętrza promu Mazovia. Na zlecenie stoczni Poltramp Yard zaprojektowała i wyposażyła część mieszkalną pontonu offshore. „BoDo Constructor”, który służy do układania kabli na dnie morza.

– Meble okrętowe produkowaliśmy do tej pory w niedużej hali w Szczecinie, teraz produkcja będzie odbywała się na znacznie większą skalę – mówi Robert Trocha.

Więcej informacji pod Gazeta-Wyborcza