Rusza pierwsza inwestycja w strefie ekonomicznej w szczecińskim Trzebuszu. Powstanie tam nowoczesna fabryka mebli

Z dnia: 2017-09-11

848-3703b507b42fed5c9f2db2bc2cd6a573

Inwestorem jest szczecińska spółka AM UNI-MEBEL wchodząca w skład grupy UNI-MEBEL, od 11 lat świadczącej usługi dla przemysłu morskiego. W specjalnej strefie ekonomicznej w Szczecinie – Trzebuszu (część SSE Euro-Park Mielec) na działce o powierzchni 2,0986 ha docelowo zostaną wybudowane trzy hale produkcyjno-magazynowe wraz z częścią socjalno-biurową.

Budowa już ruszyła. Kompleks przemysłowo-biurowy ma być gotowy na początku 2018 roku. Projekt architektoniczny przygotowała szczecińska pracownia IDS Architekci. Również ze Szczecina pochodzi firma, która będzie generalnym wykonawcą inwestycji (finalizowane są już rozmowy).

Grupa UNI-MEBEL zajmuje się wyposażeniem wnętrz okrętowych oraz obiektów lądowych. Jak podkreślają właściciele firmy, zakres wykonywanych przez nich usług jest szeroki i obejmuje kompletny projekt wraz z wizualizacją, dokumentację techniczną, organizację projektu, wykonawstwo wraz z dostawami materiałów, nadzór i kontrolę jakości oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Więcej informacji pod adresem www

Gazeta Wyborcza: Rusza budowa hali

Z dnia: 2017-09-07

z21835322V,Tak-ma-wygladac-nowa-fabryka-Uni-Mebel--Projekt-sz

W strefie ekonomicznej, w szczecińskim Trzebuszu powstaje pierwsza inwestycja. Wznoszony jest zakład, który będzie budował meble okrętowe a także meble do wyposażenia biurowców i hoteli.

Inwestorem jest związana z branżą stoczniową szczecińska grupa Uni-Mebel, a dokładnie należąca do tej grupy spółka AM Uni-Mebel.

– Budujemy pierwszą halę o powierzchni 1600 m.kw – informuje Robert Trocha, główny specjalista ds. finansowych Uni-Mebel. – W drugim półroczu powinny dojechać zamówione przez firmę nowoczesne maszyny do produkcji mebli. W pierwszym półroczu 2018 roku planowane jest otwarcie.

Inwestorem jest szczecińska firma
Uni-Mebel powstała w 2006 roku. Założyli ją byli pracownicy Stoczni Szczecińskiej. Znaczna część załogi też zdobywała doświadczenie w tej stoczni – dokładnie na wydziale wyposażeniowym statków. Obecnie grupa zatrudnia 100 osób.

Uni-Mebel projektuje i wyposaża wnętrza statków od podłóg przez łóżka, szafki, sufity po firanki. Jest także producentem mebli okrętowych.

Urządzali prom Mazovia
Firma urządzała m.in wnętrza promu Mazovia. Na zlecenie stoczni Poltramp Yard zaprojektowała i wyposażyła część mieszkalną pontonu offshore. „BoDo Constructor”, który służy do układania kabli na dnie morza.

– Meble okrętowe produkowaliśmy do tej pory w niedużej hali w Szczecinie, teraz produkcja będzie odbywała się na znacznie większą skalę – mówi Robert Trocha.

Więcej informacji pod Gazeta-Wyborcza